Ads by Ydc.ir

لینک من LinkeMan.com فهرست وب سایتهای فارسی و دایرکتوری لینک های ایرانی 7درصد از مدیرانIT به میزان مصرف انرژی در پایگاه‌ داده توجه دارند - آموزش کامپیوتر و شبکه های کامپیوتری
X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری

فقط 7 درصد از مدیران IT به میزان مصرف انرژی در پایگاه‌های داده توجه دارند

به گفته شرکت تحقیقاتی گارتنر، مدیران پایگاه‌های داده باید دمای سرورها را بیش از 24 درجه سلسیوس نگه دارند و سیاست‌های کارآمدتر و جدیدتری را برای اندازه‌گیری میزان مصرف انرژی در سازمان خود اتخاذ کنند.

گارتنر به دنبال مطالعه اینترنتی روی 130 مدیر عملیاتی و زیرساختی دریافت، اندازه‌گیری و بررسی میزان مصرف انرژی در پایگاه‌های داده تا سال 2011 میلادی همچنان در حالت ناقص و نابالغ باقی خواهد ماند. به گفته این شرکت، تنها 7 درصد از شرکت‌کنندگان در این تحقیق اعلام کردند که یکی از اولویت‌های اصلی آن‌ها افزایش به‌کارگیری محصولات سبز و سازگار با محیط زیست است و در عین حال تلاش می‌کنند تا سازمان‌ها فناوری‌های جدیدتری را با قابلیت کاهش مصرف انرژی تولید کنند.


به طور کلی، مدیران پایگاه‌های داده توجه چندانی به میزان مصرف انرژی، بررسی انرژی مصرف شده در سازمان و مدل‌سازی انرژی مصرفی ندارند.


"راکش کومار"(Rakesh Kumar) مدیر تحقیقات شرکت گارتنر در این خصوص توضیح داد: «اگر چه این روزها تولید فناوری‌های سبز و میزان مصرف انرژی در مراکز داده مورد توجه قرار گرفته است، باید پیش از تمرکز بر تولید نسل جدید محصولات و فناوری‌های سبز، بر افزایش توجه مدیران به استفاده از این محصولات توجه کرد. به عبارت دیگر، حتی اگر سرورها و ابزارهای مدیریتی کم‌مصرف و سازگار با محیط زیست به میزان گسترده تولید و وارد بازار شوند، مدیران IT در سازمان‌ها هنوز به اجرای پروژه‌های داخلی سازمانی از قبیل یکپارچگی سیستم‌ها، مجازی‌سازی و انطباق با سیستم‌های منطق‌گرا توجهی ندارند».


حدود 63 درصد از شرکت‌کنندگان در این تحقیق اعلام کردند که قصد دارند ظرف 18 ماه آتی محدودیت‌هایی را برای پایگاه‌های داده خود لحاظ کنند. در مقابل، 15 درصد خاطرنشان کردند که هم‌اکنون از تمام توان پایگاه‌های داده استفاده می‌کنند و در نظر دارند تا سال آینده، پایگاه داده جدید راه‌اندازی کنند و یا مراکز کنونی را به‌روز کنند. در این میان، 48 درصد نیز خاطرنشان کردند که هیچ برنامه‌ای برای بررسی میزان مصرف انرژی در پایگاه داده خود ندارند.

gagner de l'argent