Ads by Ydc.ir

لینک من LinkeMan.com فهرست وب سایتهای فارسی و دایرکتوری لینک های ایرانی کارشناسان هشدار دادن:احتمال پایان IP تا دو سال آینده - آموزش کامپیوتر و شبکه های کامپیوتری
X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری

بر اساس یافتههای بررسی کمیسیون اروپا، شرکتهای معدودی برای تغییر از پروتکل فعلی آدرسدهی IPv4 به فورمت جدید IPv6 آماده شدهاند در حالی که ممکن است ظرفیت آدرسهای اینترنتی تا دو سال آینده به پایان برسد. 

کارشناسان وب هشدار دادهاند ممکن است ظرفیت آدرسهای اینترنتی ظرف دو سال آینده به پایان برسد مگر این که شرکتها به پلتفرم جدید مهاجرت کنند.

پروتکلهای IPv4 و IPv6 مربوط به روش و اختصاص آدرسهای اینترنتی هستند و از آنجا که تمامی کاربران جدیدی که به اینترنت متصل میشوند به یک آدرس IP (پروتکل اینترنت) نیاز دارند، آدرسهای موجود برای این رشد مداوم بسیار حیاتی است.

پروتکل IPv4 از آدرسهای 32 بیتی استفاده میکند که پشتیبانی وب از حدود 4.3 میلیارد آدرس منحصر را امکانپذیر میکند در حالی که IPv6 از آدرس وب 128 بیتی استفاده میکند که ظرفیت میلیاردها آدرس جدید را دارد.

بر اساس یافتههای این بررسی، از 610 سازمان دولتی، آموزشی و صنعتی دیگر در سراسر اروپا، خاورمیانه و آسیا تنها 17 درصد به IPv6 ارتقاء یافتهاند. این کمیسیون هشدار داده است بهکارگیری به موقع این پروتکل برای رشد و ثبات اینترنت ضروری است.

 

 
gagner de l'argent